iyeska - trička s příběhem

„Mezi nebem a zemí, ve středu světa, zrodila se myšlenka jako dar od velkého ducha. Tu dva ikčé wičháša, prostí lidé s pokorou, vydali se na dobrodružnou cestu.“

Ogle Yamni

Už od úplného dětství mne přitahoval indiánský svět, různé projevy a formy kultury severoamerických prérijních indiánů. Nedá se vlastně říci, že bych si tento celoživotní zájem vybral já sám, jak to často bývá, ale indiáni si vybrali mne. To, co dělám nepovažuji za koníček, je to něco mnohem hlubšího. Něco, co mne podprahově intenzivně přitahuje celý život. Je to pronikání a objevování souvislostí se starým i současným světem. Něco, co máš hluboko v sobě, co ovlivňuje tvé myšlení, názory a vnímání svého místa ve světě. Je to inspirace. Je to život. 

“Indiánský svět” se ve mně vždy spojoval s vnímáním přírody a výtvarna. Prostě miluju být venku v přírodě. Je to moje síla k životu, má útěcha, ale hlavně inspirace. Neskutečné barvy, tvary, linie a struktury, vůně, zvuky... nikdy nepřestanu žasnout nad tím ohromným množstvím projevů Velkého ducha, nad tou neuvěřitelnou krásou! Člověk se může něčemu takovému jen zdánlivě přiblížit. Pokouším se o to ve “svých” obrazech. Jsou okny do mne samotného. Skrz ně můžeš vidět do mého světa, můžeš se jím nechat ovlivnit, inspirovat, tak jako to dělám já sám venku v přírodě. Vše je propojené, vše je od Velkého ducha. A ten si vane kudy chce. Často to cítím, když pracuji. Někdy to jde, jak mávnutím kouzelného proutku, někdy se mne dotkne a jindy zase ne. Potom se tvorba stává bojem. Nicméně stojí to za to! Cítím, že vlastně ani nejsem autorem svých obrazů já sám, ale ta síla, která mnou občas projde a obtiskne se na papír nebo plátno. A ty ji pak skrze obrazy vnímáš. Nevíš, co to je, ale cítíš to! 

A proto jsme se s Iyeskou rozhodli, že spojíme své síly i zde, aby “mé” obrazy ve formě reprodukcí mohly mít ve svých domovech všichni, kterým se líbí. Vybrané originály obrazů jsou naskenovány a vytištěny na kvalitní fotopapír, sám je poté opatřím paspartou, která často bývá výtvarnou součástí obrazu. Každou pak podepíši a datuji vročením, takže nikdy nejsou dvě reprodukce stoprocentně stejné. 

Tvorba je cesta, u které nikdy nevíš, kam dojdeš. 

Tvorba je radost, naplnění, ale i boj sám se sebou. 

Tvorba je ale především velkým darem od Velkého ducha. 

Tvorba je život.  

 

Obrázek: Pod ochranou vlaštovek

Pod ochranou vlaštovek

Rozměr reprodukce - 87x65cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - leden 2017 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).  

2 980,- Kč včetně DPH

akční nabídka
Obrázek: První pohled

První pohled

Rozměr reprodukce - 84x62 cm, 50x37 cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - leden 2022 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).

od 2 060,- Kč včetně DPH

Obrázek: Snění o vážkách

Snění o vážkách

Rozměr reprodukce - 100x60cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - únor 2016 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).

2 980,- Kč včetně DPH

akční nabídka
Obrázek: Tak po ní toužil, až jsme mu jí dali

Tak po ní toužil, až jsme mu jí dali

Rozměr reprodukce - 77x58 cm, 50x37 cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - leden 2022 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).

od 2 060,- Kč včetně DPH

Obrázek: Vzpomínáš?

Vzpomínáš?

Rozměr reprodukce - 81x68cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - září 2019 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).  

2 980,- Kč včetně DPH

akční nabídka
Obrázek: Duchové jelena Wapiti

Duchové jelena Wapiti

Rozměr reprodukce - 82x60cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - srpen 2016 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).

2 980,- Kč včetně DPH

akční nabídka
Obrázek: Víkend u rodičů

Víkend u rodičů

Rozměr reprodukce - 100x42cm Tisk - kvalitní fotopapír Technika - kombinovaná (pastely, pastelky, tuš) Vznik díla - duben 2019 Ručně signováno autorem, pasparta zn. Fedrigoni (linky, tečky, případně barevné plochy na paspartě, jsou ručně dokresleny autorem) Obrazy objednávejte v samostatné objednávce, (zasílá sám autor Ogle Yamni).

2 980,- Kč včetně DPH

akční nabídka